Hledání 

3. září

pondělí / 3. 9. 2012

Zvonek ve školách dnes ráno zahájí nový školní rok. Na Jihočeským krajem zřizované střední školy a učiliště bude letos za vzděláním docházet přes 29 tisíc studentů a učňu. Z toho téměř 7,5 tisíce nastupuje do prvních ročníků. Ať je rok 2012/13 pro ně i jejich pedagogy a mistry odborného výcviku rokem úspěšným.  Osobně toto popřeju první den školy v 8:00 studentům Střední školy České Velenice.

1.9. 2012 sobota

sobota / 1. 9. 2012

V Boršově nad Vltavou připravili baričníci kraliscké oslavy konce sklizně - dožínky. Zároveň obec připravila slavnosti těstovin. Rád jsem proto přijal pozvání na akce, které pokrčují v tradicích jihočesých zemědělců.

Ten samý den budou sporotovci bojovat s vodou na Vltavě v okolí Loučovic, kde se pojede Mistrovství Evropy v raftingu.  Rád jim odpoledne budu fandit.

Země živitelka

čtvrtek / 30. 8. 2012

Asi jen těžko najdete Jihočecha, který by tento den už dávno neměl zvýrazněný v kalendáři. Dopoledne začne tradiční agrosalon Země živitelka. V nabídce letošního už 39. ročníku mezinárodní výstavy nebude tradičně chybět ani expozice Jihočeského kraje. Umístěna bude v pavilonu T1, kde ji ve čtvrtek 30. srpna ve 13 hodin slavnostně otevřu.
Prezentace Jihočeského kraje byla vytvořena v duchu hesla Harmonie chutí jižních Čech v srdci Evropského regionu Dunaj - Vltava. Návštěvníci se mohou těšit například na ochutnávky kvalitních regionálních potravin, které získaly ocenění v soutěži Chutná hezky. Jihočesky! V jihočeské expozici nechybí ani nabídka pro turisty, protože jižní Čechy jsou nejen zemědělské, ale také turistické.

Týden od 9. do 15. dubna 2012

pondělí / 9. 4. 2012 - neděle / 15. 4. 2012

 

Po Velikonočním pondělí mne čeká mimo jiné i pravidelná schůze Rady kraje.

 

Ve čtvrtek odjíždím do Tábora, a to jako host krajského finále Poháru Josefa Masopusta. Odpoledne mne pak čeká velmi milé setkání. Poděkuji panu Lubomírovi Janků z Turnova za růženec ze zlata a jihočeských vltavínů. Panu Janků patří velký dík za to, že růženec, který je ukázkou jeho špičkové šperkařské práce, věnoval bez nároku na jakýkoliv honorář. Společně s panem radním Františkem Štanglem jsme jej předali i s dalšími dary papeži Benediktu XVI. při audienci v říjnu loňského roku.

 

Nejsem pověrčivý, a tak se v pátek třináctého rád zúčastním zahájení jubilejního dvacátého ročníku výstavy Mobil salon na českobudějovickém Výstavišti. Pokud mi čas dovolí, rád bych se také přijel podívat na slavnostní otevření Studijního a informačního centra Střední školy obchodu, služeb a řemesel a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky v Táboře. A do třetice všeho dobrého. V pátek se vypravím do Moravče na slavnostní otevření rozhledny, která byla postavena za pomoci dotace z Regionálního operačního programu, a kovářského muzea.

 

V sobotu si nenechám ujít hokej ČR x Německo v českobudějovické Budvar aréně.

Týden od 30.1. - 5.2.2012

pondělí / 30. 1. 2012 - neděle / 5. 2. 2012

Tento týden mne mimo jiné čeká setkání se starosty měst a obcí. V úterý se starosty českobudějovického a českokrumlovského okresu v Českých Budějovicích a ve čtvrtek se vypravím na setkání se starosty prachatického okresu do Vimperku. Ve středu mne po zasedání Bezpečnostní rady kraje čeká milá povinnost - předání šeků Nadačního fondu Albert dětem. Odpoledne se pak zúčastním předávání cen "Spokojený zákazník". Ceny uděluje Sdružení českých spotřebitelů, o.s. Oceněno bude dvacet jihočeských firem za své kvalitní služby a přístup k zákazníkům. Ve čtvrtek se na Ministerstvu kultury v Praze sejdu s ostatními členy pracovní skupiny pro zachování otáčivého hlediště v Českém Krumlově.

Týden od 9.1 do 15.1.2012

pondělí / 9. 1. 2012 - neděle / 15. 1. 2012

Tento týden mne čeká řada akcí. Například v úterý 10.1.2012 od 9:00 hod. jednání Rady kraje. Odpoledne od 16ti hodin - pozdní oběd v hotelu Zlatá hvězda v Třeboni, kde se s prvním náměstkem Františkem Štanglem a radním Jaromírem Slívou setkáme s hejtmanem Plzeňského kraje Milanem Chovancem a radními Plzeňského kraje. Ve čtvrtek 12.1. odjíždím do Brna na slavnostní zahájení 21. ročníku veletrhu Regiontour, na kterém se Jihočeský kraj již tradičně prezentuje svou nabídkou a projekty v rámci cestovního ruchu.  O den později se zde zúčastním i zasedání Asociace krajů.

Kalendář od 12. do 18.12.2011

pondělí / 12. 12. 2011 - neděle / 18. 12. 2011

V týdnu od 12.do 18.12. mě samozřejmě čekají nejrůznější pracovní schůzky a jednání. Mimo to se v pondělí 12.12. zúčastním důležitého jednání dozorčí rady jihočeských nemocnic, kde shrneme celoroční práci všech nemocnic a oceníme ty nejúspěšnější, které opět zaujaly přední místa v žebříčku všech českých nemocnic. Bohužel mi proto nevyjde osobní účast na IV. ročníku charitativní akce Andělská aukce v DK Metropol, ale věřím, že i letošní dražba obrázků opět pomůže získat potřebné finanční prostředky pro centrum ARPIDA. Snad k tomu pomůže i dražba obrázku Veselé selky, jehož jsem rád patronem!

V úterý 13.12. se na Vánočním večírku setkám se zaměstnanci krajského úřadu a pokud to čas alespoň troch dovolí, věřím, že uvidím volejbalisty Jihostroje v zápase Ligy mistrů proti Generalli Unterhaching (GER).

Ve středu 14.12. odlétám do Bruselu na Výbor regionů a ve čtvrtek se přesouvám do Paříže, kde se uskuteční na Velvyslanectví ČR v Paříži prezentace Jihočeského kraje. Jihočeská delegace se setká s obchodním radou a podnikateli a bude přijata velvyslankyní ČR ve Francii, paní Marií Chatardovou. Další část prezentace představí Jihočeský kraj jako turistický region, a zároveň i místo vhodné pro podnikání a investice. Kulturní prostředí kraje přiblíží obecenstvu nejen přednáška ředitele činohry Jihočeského divadla Martina Glasera a krátký film o otáčivém hledišti, ale také prezentace ředitelky sdružení Hortensia, paní Dagmar Cepkové, o dlouhodobé spolupráci a partnerství řady subjektů Jihočeského kraje a francouzského regionu Bretaň. Večerní program na téma „Advent a vánoční zvyky v jižních Čechách“ zprostředkuje francouzskému obecenstvu atmosféru jihočeského Adventu.

Z Paříže se vracím v pátek večer, ale doufám, že ani únava ani nepříznivé sněhové podmínky mi neznemožní účast na pravidelném zahájení zimní lyžařské sezony ve Skiareálu Lipno, kde bude pokřtěno speciální šestikolové vozítko pro úpravu ledu MAX II, které se obci podařilo získat  i na základě spolupráce se společností ČEZ. Takže sejdeme se na Kramolíně v sobotu 17.12.! Hezký týden...

 

Kalendář 5.12-9.12.2011

pátek / 2. 12. 2011 - pátek / 9. 12. 2011

V pondělí ve 12:00 hodin se těším na pokračování projektu Bezpečné branky. Sedmnáct jihočeských fotbalových klubů získá ve sportovním areálu SK Mladé v Českých Budějovicích 34 bezpečných branek, které jsou určené výhradně pro mládež v kategorii starších přípravek a mladších žáků. Branky jsou vyrobeny z lehkých pevných materiálů, které díky zesíleným patkám nedovolují snadné převrácení a tím i možné zranění.

Úterní schůze Rady Jihočeského kraje bude mít na programu mimo jiné návrh rozpočtu kraje na rok 2012 a možnost finanční podpory krajského ředitelství Policie ČR.

Ve středu se rád zúčastním tradičního adventního setkání seniorů v Týně nad Vltavou a rozhovoru pro pořad Kontakt na vlnách Českého rozhlasu 2 Praha.

Ve čtvrtek se vydám do Jindřichova Hradce na konferenci k projektu Rožmberský rok, za který Jihočeský kraj získal ocenění v prestižní soutěži ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH.

V pátek mě čeká jednání stínové vlády v Praze.

Týden od 7.11. do 13.11.2011

pondělí / 7. 11. 2011 - neděle / 13. 11. 2011

V pondělí (7.11.) dopoledne jsem se sešel s Radou seniorů Jihočeského kraje a společně jsme probrali možnosti jejích aktivit a krajské podpory v příštím roce. V úterý 8. listopadu se ke svému pravidelnému jednání sejdou Rada a Zastupitelstvo Jihočeského kraje. Mimo jiné budeme řešit střednědobý rozpočtový výhled kraje na roky 2012-2017.

Na středeční tiskové konferenci s autory projektu slavnostně pokřtím pilotní díl jihočeských večerníčků. Ve čtvrtek se zástupci Ministerstva obrany ČR předám plakety za péči o válečné hroby a s ředitelem krajské policie ocením zasloužilé policisty. Ten samý den odpoledne se sejdu s národním týmem kuchařů ČR v rámci kuchařského veletrhu Gastrofest na výstavišti v Českých Budějovicích.

V sobotu bude na letišti v Plané u Českých Budějovic u příležitosti Dne válečných veteránů vzpomínková akce.

Týden od 31.10. - 6.11.2011

pondělí / 31. 10. 2011 - neděle / 6. 11. 2011

Dnes se v Praze na Ministerstvu kultury zúčastním pracovní skupiny, zabývající se problémem otáčivého hlediště v Českém Krumlově. V listopadové úterý mne Jindřichohradečtí cyklisté seznámí s projektem na rok 2012 a po řadě dalších pracovních schůzek se večer se s chutí vypravím na Ligu mistrů – V. Plzeň vs. FC Barcelona.

V půli pracovního týdne se těším na slavnostní setkání představitelů folklorních akcí FoS ČR a dále ve čtvrtek na zástupce Parlamentu dětí a mládeže Jihočeského kraje. Čeká mne také diskuse s obyvateli Lišova nad řešením místní dopravní situace. V pozdním odpoledni se pak budu věnovat Podnikatelskému fóru Jihočeské hospodářské komory. V závěru týdne jsem si do diáře mimo jiné zapsal i zahájení jihočeských dní s Krascem 2011, vernisáž výstavy Rozloučení s Petrem Vokem v Erbovním sále Státního zámku v Třeboni a slavnostní otevření NKP bývalého kostela sv. Filipa a Jakuba.  

Do Třeboně se vrátím i v sobotu. V Třeboni - 400 let po smrti Petra Voka - proběhne rekonstrukce pohřbu tohoto posledního Rožmberka a tato velkolepá akce uzavře celý vzpomínkový Rožmberský rok. Jihočeský kraj projektu Rožmberský rok 2011 po celou dobu věnoval značné však příjemné úsilí, finance i podporu všem, kteří se projektu zúčastnili a do konce letošního roku ještě zúčastní. Nemohu si proto nechat ujít Requiem za duši Petra Voka, posledního pána z Rožmberka v kostele sv. Jiljí.

Týden od 24. - 30.10.2011

pondělí / 24. 10. 2011 - neděle / 30. 10. 2011

V pondělí  mne čeká porada vedení Jihočeského kraje,  o den později slavnostní otevření přestavěné VoŠ a Střední průmyslové automobilové školy v českobudějovické Lidické ulici a poté jednání Rady Jihočeského kraje.

Do konce týdne mám v diáři naplánovánu řadu setkání a jednání. Jednou z významných akcí, na které budu přítomen, je oslava vzniku samostatného československého státu. Tento den si můžeme všichni připomenout v pátek 28. října od 11 hodin na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

Týden od 17. - 23.10.2011

pondělí / 17. 10. 2011 - neděle / 23. 10. 2011

V tomto týdnu mne kromě řady jednání čeká významná událost – generální audience u papeže v Římě - Benedikta XVI., který byl zvolen v konkláve 19. dubna 2005. Audience se zúčastním spolu s panem radním Františkem Štanglem.

Do Vatikánu vezeme dárky. Jedním z nich je sekaný kříž ze šumavského dioritu od mladého jihočeského sochaře Františka Postla Kříž je inspirován pracemi ze sbírek Alšovy jihočeské galerie. Dalším zajímavým darem je růženec ze zlata a jihočeských vltavínů. Ten je ukázkou špičkové šperkařské práce Lubomíra Janků z Turnova, kterému patří velký dík za to, že růženec věnoval bez nároku na jakýkoliv honorář. Dárky budou předány papežovi Benediktovi XVI. při audienci  v pondělí 19. října.

 Těším se i na koncert Třeboňských pištců. Na pozvání velvyslance při Svatém stolci Pavla Vošalíka budou v úterý 18. října koncertovat v bazilice sv. Praxedy v Římě.

Týden od 26. září - 2. října 2011

pondělí / 26. 9. 2011 - neděle / 2. 10. 2011

V pondělí mne čeká porada vedení JčK i Krajský výkonný výbor ČSSD. V úterý proběhne rada JčK a odpoledne se ve Vodňanech - na stadionu FC - zúčastním předávání dalších bezpečných branek, které mladým sportovncům zajistí bezpečnost na hřišti. V průběhu týdne se  setkám se Zdeňkem Škromachem, v Bučině budu přítomen odhalení památníku šumavským lesům. V sobotu slaví 65. výročí od svého založení Střední zdravotnická škola v českobudějovické Husově ulici a v Jindřichově Hradci proběhnou závody dračích lodí - 19. ročník veslařské regaty. Rád bych se i na tyto akce přijel podívat.

Týden od 19. - 25. září 2011

pondělí / 19. 9. 2011 - neděle / 25. 9. 2011

V pondělí se zúčastním v Písku dalšího předávání bezpečných branek pro mladé fotbalisty, večer mne čeká jednání na Ministerstvu životního prostředí v Praze a v úterý slavnostní otevření školního minipivovaru SOŠ ekologické a potravinářské Veselí nad Lužnicí. Odpoledne navštívím Staré město pod Landštejnem, kde proběhne slavnostní předání měřící stanice na vodním toku Pstruhovci. Měřící stanice byla pořízena v rámci přeshraniční spolupráce v oblasti hlásné povodňové služby na příhraničních tocích. Od čtvrtečního večera do pozdního pátečního odpoledne se v Třeboni sejdu se svými kolegy hejtmany na pravidelném jednání Asociace krajů ČR. Rád bych také navštívil sobotní koncert v DK Metropol v Českých Budějovicích. Vítěžek z koncertu podpoří odstraňování následků japonských tsunami.

Týden od 12. do 18. září

pondělí / 12. 9. 2011 - neděle / 18. 9. 2011

I tento týden bude plný pracovních schůzek a porad, ale i akcí zajímavých pro veřejnost.

V pondělí 12. září ve 14:00 hodin na Tyršově stadionu v Jindřichově Hradci starostové dvanácti obcí převezmou darovací smlouvy na bezpečné branky. Ty získají například Sokol JH, Slovan Břilice, TJ Nová Včelnice či TJ Kunžak.  Branky mají speciální konstrukci, která znesnadňuje jejich převrácení. Navíc jsou velmi lehké. I kdyby k převrácení branky došlo, neohrozí zdraví a život dítěte. Nákup branek se podařilo realizovat díky rámcové smlouvě Jihočeského kraje se společností ČEZ.

V úterý 13. září se uskuteční 26. zasedání Zastupitelstva Jihočeského kraje. Na programu jednání je téměř 70 bodů. Zastupitelé budou například rozhodovat o vydání Zásad územního rozvoje, či o příspěvku pro vítěze soutěže Cena hejtmana v rámci krajského kola soutěže Vesnice roku.

V sobotu 17. září bych se rád podíval do obce Skály, kde funguje rodinná buňka, odnož Píseckého dětského domova. Obec letos získala v soutěži Vesnice roku 2011 cenu hejtmana právě za zapojování dětí z domova do života obce. Tentokrát se zapojí do slavnosti Draci ve skalách. Čekají je tvořivé dílny, divadelní představení, hostina a ohnivá show. Ve stejný den bude v Soběslavi pokračovat Rožmberský rok dobovými slavnostmi.Týden od 5. do 11. září

pondělí / 5. 9. 2011 - neděle / 11. 9. 2011V týdnu od 5. do 11. září mě čekají pracovní schůzky a jednání, ale také zahajování dne otevřených dveří Krajského úřadu Jihočeského kraje. Ten se uskuteční ve středu 7. září od 9:00 hodin. U příležitosti deseti let krajů jsme připravili den otevřených dveří pro veřejnost. Návštěvníci se nemusejí bát, že by viděli jen chodby a kanceláře. Nahlédnou také do sálu Zastupitelstva a Rady Jihočeského kraje, na dvoře hlaví budovy uvidí ukázky práce Integrovaného záchranného systému jihočeského kraje a v neposlední řadě bude velkým lákadlem výstava Rok růže, který se na krajský úřad přestěhovala z Rožmberského paláce pražského hradu.

V pátek se v Praze zúčastním jednání stínové vlády, a pokud mi to čas dovolí, rád bych stihnul premiéru komické opery Giuseppe Scarlattiho  Dove è amore è gelosia v Barokním divadle českokrumlovského hradu a zámku.