Hledání

Aktuality

MF Dnes zpochybňuje závěry auditu. Zpochybňuje tím nezávislost mezinárodní auditorské společnosti!

17. 5. 2017 Ostatní

V deníku Mladá fronta dnes se dne 17. května 2017 objevil článek, který zpochybňuje závěry auditorské zprávy, které jsem minulou středu představil veřejnosti. Chtěl bych zde uvést, že toto už není o Jiřím Zimolovi, ale i o zpochybnění nezávislosti mezinárodní auditorské společnosti a také autority akademické půdy Vysoké školy technické a ekonomické a konkrétně Ústavu znalectví a oceňování, ale i osoby jejího rektora docenta Vochozky, který stanovisko osobně zaštítil a je zároveň soudním znalcem.

Celý článek

Audit nákupu domu na Lipně

11. 5. 2017 Ostatní

Dodržel jsem slovo a zveřejnil výsledky nezávislého auditu, který se zaobíral problematikou mého nákupu domu na Lipně.  

Celý článek

Podporuji Ivanu Stráskou, je to správná volba

7. 10. 2012 Ostatní

Rád bych na svých stránkách vyjádřil upřímnou podporu Ivaně Stráské v její kandidatuře do senátních voleb. Vážím si její práce, kterou odvedla pro jihočeský kraj a osobně přispěla k vyřešení mnoha úkolů a problémů, které s sebou regionální politika přináší. Vnímám ji jako zkušenou političku, která přišla z komunální politiky a která proto stojí oběma nohama na zemi. Má reálný pohled na vše, co potřebují občané jižních Čech. Má velké zásluhy na tom, že zdravotnictví o sociální služby v regionu jsou stabilní a republikovém měřítku patří mezi nejlepší. Věřím proto, že dokáže kvalifikovaně a odhodlaně hájit jejich zájmy v senátu. Její kvality byly mimo jiné uznány i letos v létě tím, že se stala stínovou ministryní ČSSD pro resort práce a sociálních věcí. Spolupracuji s ní už čtyři roky a vážím si jako člověka. Jsem rád, že jsem ji měl v radě kraje po svém boku. Je dobře, že máme v jižních Čechách pro senátní volby takovou kandidátku, jako je Ivana Stráská. Držím jí palce.

Celý článek

Osobní prohlášení

9. 11. 2011 Ostatní

Osobní a rodinný život politiků považuji z velké části za jejich soukromou věc, která nesouvisí s výkonem veřejné funkce. Přesto v určitých složitých životních situacích považuji za nutné a zároveň správné říkat věci otevřeně.

 

Celý článek

Na Zemi živitelce vychutnáte jižní Čechy všemi smysly

26. 8. 2011 Ostatní

Na českobudějovickém výstavišti ve čtvrtek 25. srpna začal 38. ročník výstavy Země živitelka. Na její zahájení už tradičně přijel také prezident Václav Klaus, který agrosalon zahajoval a slavnostně otevřel nový pavilon T. Pavilon se rozkládá na 6050 metrech čtverečních a Výstaviště a.s. přišel na 188 milionů korun. Je zajímavý především svou polyfunkčností, která ho kromě výstavní činnosti předurčuje ke konání kulturních a sportovních akcí. V novém pavilonu se prezentují především výrobci potravin a své místo v něm našla také expozice Jihočeského kraje.


Celý článek

Návštěvnost výstavy Rok růže zítra dosáhne čísla 350 000

10. 8. 2011 Ostatní

Výstavu Rok růže v Rožmberském paláci Pražského hradu brzy navštíví třístý padesátý tisící návštěvník. Tato výstava byla první akcí, která zahájila projekt Rožmberský rok 2011 připomínající 400 let od smrti posledního Rožmberka Petra Voka. „Jubilejní návštěvník přijde podle našich informací ve čtvrtek 11. srpna mezi 11. a 12. hodinou. Přímo v prostorách výstavy na něj budeme čekat a předáme mu dárky. Jaké, to zatím nebudu prozrazovat," okomentoval velký zájem o výstavu hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola. 

Celý článek

Setkání hejtmana Jihočeského kraje s americkými studenty a lektory

25. 7. 2011 Ostatní

Ve čtvrtek 21. 7. se od 11:00 hod. konalo v příjemném prostředí sálu Secese v prostorách Krajského úřadu Jihočeského kraje setkání studentů Armstrong Atlantic State University v Savannah, Georgia s hejtmanem Jihočeského kraje, Mgr. Jiřím Zimolou. Američtí studenti doprovázení svými lektory se v České republice účastní tzv. „letní školy" - projektu spolupráce mezi Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích a výše jmenovanou univerzitou v USA. „Jedná se o již desetiletou spolupráci mezi školami, tyto aktivity hodláme i nadále rozvíjet a doufáme, že se tzv. letní pobyty stanou příjemnou pravidelností," řekla k osvětlení pobytu studentů Dr. Ing. Dagmar Škodová - Parmová, prorektorka pro zahraniční vztahy Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.Celý článek

Milí Jihočeši

23. 6. 2011 Ostatní

Za pár dnů dětem začínají prázdniny a naplno vypukne období letních dovolených, výletů, výšlapů, ale i nezbytné relaxace a nicnedělání. Věřím, že i vy budete odpočívat a nabírat síly v našem krásném harmonickém regionu. Ať se vydáte za krásami jihočeských hradů a zámků, budete protahovat tělo při pěších výletech po kopcích Šumavy a Novohradska, vyhoupnete se do sedla svého kola a budete brázdit cyklostezky a cyklotrasy, sednete do lodě a splujete Lužnici, Otavu nebo Vltavu, odpočinete si v lázních, dopřejete si lahodnou jihočeskou kuchyni Prostě a jednoduše, ať svou dovolenou budete trávit jakkoli, určitě vás na ní letos budou v Jihočeském kraji doprovázet Rožmberkové.Celý článek

Ohlédnutí za rokem 2010 v Jihočeském kraji

3. 1. 2011 Ostatní

Jižní Čechy v uplynulém roce zaznamenaly především velký úspěch v oblasti cestovního ruchu.Celý článek