Hledání

Hejtman Zimola již potřetí uděloval zlaté šupiny

Publikováno: 29. 10. 2015

Kategorie:

Mikrobioložka Ruth Hálová, cyklonadšenec, závodník, trenér a podnikatel Čestmír Kalaš, jednatel sdružení Hrady na Malši Radek Kocanda, primář Oddělení úrazové chirurgie a vedoucí lékař Traumacentra Nemocnice České Budějovice Pavel Kopačka, hokejový českobudějovický ČEZ Motor a starosta jihočeských dobrovolných hasičů ve výslužbě Václav Žižka převzali od hejtmana Jiřího Zimoly zlatou šupinu. Tuto Cenu hejtmana získali u příležitosti oslav 97. výročí vzniku samostatného československého státu 28. října 1918. Slavnostní ceremoniál se odehrál ve čtvrtek 29. října 2015 v sídle Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou.


Uvedená šestice vzešla z nominací, které lidé během letošního roku zasílali na krajský úřad. „Ruth Hálová získala ocenění za celoživotní aktivity v oblasti zdravotnictví, kultury a osvěty, Čestmír Kalaš za celoživotní přínos pro rozvoj oblasti cyklistiky a cyklokrosu v Jihočeském kraji, Radek Kocanda za založení, působení a činnost v rámci občanského sdružení Hrady na Malši, Pavel Kopačka za celoživotní přínos k rozvoji úrazové chirurgie v Jihočeském kraji a Václav Žižka za celoživotní práci pro dobrovolné hasiče v Jihočeském kraji,“ upřesnil Zimola s tím, že o konečném seznamu oceněných osobností rozhodla rada kraje.

Zachránili hokej v Českých Budějovicích

Ocenění pro hokejový ČEZ Motor - za záchranu hokeje v Českých Budějovicích, převzali prezident klubu Roman Turek, generální manažer Stanislav Bednařík, provozní ředitel Petr Sailer a sportovní ředitel i asistent trenéra Radek Bělohlav. Člen představenstva klubu Aleš Kotalík se kvůli pobytu v zahraničí nemohl zúčastnit. Gratulaci si s nimi za všechny fanoušky, kteří jsou na jihu Čech republikovým fenoménem, vychutnal i předseda motoráckého fanklubu Pavel Vágner.

Pamětní medaili za zásluhy převzal rakouský velvyslanec s jihočeskými kořeny

Mimořádného ocenění v podobě pamětní medaile se pak od hejtmana dostalo rakouskému velvyslanci v České republice Ferdinandu Trauttmansdorffovi. Diplomat s jihočeskými kořeny ji obdržel za zásluhy o rozvoj česko a jihočesko-rakouských vztahů v mnoka oblastech u příležitosti své končící velvyslanecké mise.

Zimola v souvislosti s udělováním zlaté šupiny připomněl, že Jihočeský kraj by dnes nebyl takovým, jakým je, pokud by v něm nežili lidé, kteří se svými mimořádnými činy a celoživotní prací významným způsobem zasloužili o jeho rozvoj a dobré jméno.

Udílení Ceny hejtmana se po předloňské premiéře uskutečnilo letos potřetí. Zlatá šupina byla vybrána proto, že představuje pomyslný symbol štěstí a koresponduje s rybářstvím, kterým jsou jižní Čechy proslulé.

Galerie fotek