Hledání

Moje oblíbená DVD

Oblíbená DVD - ono je to s filmy docela složité. Neznám jiný obor, ve kterém se tak často střetává komerce se snahou o umělecký záměr.Podle toho vypadá současná produkce. Na jednu aby se člověk díval v kruhu teoretiků umění a druhá končí přinesením nádoby na krev která co nevidět začne odkapávat z dolního okraje obrazovky! Vlastní kriteria mám tedy velice prostá. Film, který mě pobaví,rozesměje,vtáhne do příběhu,překvapí úplně stačí na to, aby se stal mým oblíbeným.

 

SLUNCE, SENO .....

Filmy, které mě pobaví,rozesmějí, dovolí mi odpočinout si..... Ostatně jako další filmi režiséra Zdeňka Trošky. Klidně se podívám třeba i na Botu jménem Melichar.

 

ČESKÁ SODA

Ani se mi nechce věřit, že první díly spatřily světlo světa už v roce 1993. Syrový studentský humor, který už ČT asi nikdy produkovat ani vysílat nebude. Škoda.

VESNIČKO MÁ STŘEDISKOVÁ

Fenomenální kousek, ke kterému jsem se musel prokousat, protože se mi napoprvé nelíbil. Měl jsem za to, že valná část humoru je postavena na dělání si srandy z „momentálně zaostalého“ Otíka. Nemůžu napsat nic jiného, než dokonalé, výstižné. Žádné kulisy, prostě Neveklov.

SLAVNOSTI SNĚŽENEK

Tady je všechno o předloze. Jdete s Bohumilem Hrabalem lesní osadou v Kersku a ani netušíte, že vás za ruku vede Jiří Menzel. Dostanete chuť si dát pivo a uzenou klobásu o kanci na šípkové nemluvě.

PUPENDO

Můj nejoblíbenější film Jana Hřebejka. Sice v něm není tolik skvělých hlášek jako v Pelíšcích, zato má ten sladkokyselý nálev doby těsně před pádem komunismu. Znáte to. Něco je ve vzduchu, ale jen to nezakřiknout. Obávám se, že budoucí generace tenhle film asi nepochopí. Dobře jim tak.

ANDĚL PÁNĚ

Nebývalá sranda a zcela jasně a po právu pohádka, která se může zařadit ke skvostům jako je Pyšná princezna, nebo Tři veteráni. Andělský Forest Gump v podání Petronila Trojana no to je koncert. A navíc je ve všem cítit lehkost a radost. Smekám před panem režisérem Strachem.

POJĎTE PANE BUDEME SI HRÁT

Tohle je návrat do dětství a zároveň krásná didaktická pomůcka. Pořád žasnu, směju se a polohlasem se snažím dostat svůj hlas do polohy, která by alespoň kouskem připomínala jednoho z medvědích bratrů. S tímhle filmem mám spojený jeden přiběh o který se s vámi podělím. Tak jsem kupoval na jedné nejmenované poště tohle DVD a říkám paní vedoucí že "medvědi" jsou moji oblíbení. A paní vedoucí, žena středního věku, rázná a jindy velice zdvořilá mi odvětila, že "medvědi" jsou sice krásná pohádka: "ale ten starší je hroznej hajzl."

FIMFÁRUM

Nerad bych vypadal jako pohádkový maniak, ale tohle se prostě nedá vypustit. Laskavé, vtipné, výtvarné.

PULP FICTION

Vlastně taky pohádka, navíc natočená znalcem filmu trávícím svoje dětství v biografu. Mnohovýznamové, přesvědčivé a vtipné. Takhle nějak si představuji provokaci, která se může stát mezníkem mezi tím co bylo a co už nikdy niko nezopakuje.

PŘÍBĚH ALVINA STRAIGHTA

Síla do poslední špetky, opravdovost a jednoduchost. Od Davida Lynche bych tak dojemnou road movie fakt nečekal. Co všechno dokáže vůle, stáří a zahradní traktůrek.

APOKALYPSA

Asi by se slušelo vysvětlit, že zcela chápu, že adaptace Kmotra se jeví ve srovnání Apokalypsou logicky jako veledílo. Jenomže u Francise Forda Coppoly jde o to ocenit zkratku, a k tomu je cesta po řece Mekong jako stvořená.

Pokud čas dovolí, přidám další kousky.A ať se točí!


Galerie fotek

Poslední aktualizace: 9. února 2017 22:04:40