Hledání

Moje nejmilejší CD

Moje nejmilejší CD - vzhledem k tomu , že je lepší na cestách autem (a že jich mám za poslední měsíce požehnaně) poslouchat muziku než dopravní zpravodajství, pokusím se podělit o svůj hudební doprovod:

Yellow Sisters - Tubab Woman

Tohle magické souznění čtyř dívčích hlasů snad úplně všemi žánry může určitě překvapit vaše zvukovody.

Lucie - THE BEST OF

Nejen všem ročníkům sedmdesát, kdy českému éteru, halám i stadionům jednoznačně kralovala skupina Lucie, určitě doporučuji trojdisk The Best of Lucie. A to nejen do auta…

Miro Žbirka - EMPATIA

Nové studiové album Mira Žbirky s podmanivým názvem Empatia se hned první týden od svého vydání se dostalo na páté místo nejprodávanějších desek v České republice. Vím proč…

U2 - THE JOSHUA TREE

Kapela na kterou si potrpím a tohle album z roku 1987 mi pořád připadá nejlepší.

U2 - NO LINE ON THE HORIZON

Dvanácté studiové album. Na tomto albu je definitivně zapomenuta doba tanečních a jiných experimentů a album je potvrzením návratu k velkým rockovým deskám s poctivými rock´n´rollovými kořeny. 

LEONARD COHEN - LIVE IN DUBLIN

Tříhodinový záznam z dublinské O2 Arény zachycuje Leonarda Cohena v jeho vrcholné koncertní formě. Kromě svých největších hitů představil především nahrávky z alba Old Ideas.

BRYAN ADAMS - ANTHOLOGY 

Největší hity kanadského rockera. 

AMY WINEHOUSE - BACK TO BLACK

Syrové a opravdové až do morku kostí, vlastně když píšu tyhle řádky mě napadá, že neznám druhý takový ženský hlas.

GREEN DAY - AMERICAN IDIOT

Na tuhle muziku se vždycky těším, cesta v autě nějak radostněji ubíhá.

VYPSANÁ FIXA - FENOMÉN

Taky mazec, sice měkčí než GREEN DAY, ale melodičtí a s vynikajícími texty doporučuji Antidepresivní rybičku.

RICHARD MÜLLER - MONOGAMNÝ VZŤAH

Zůstávám v československých luzích a hájích, ale je jasný a to na první poslech, že album vzniklo jinde. Prostě mimořádná záležitost z roku 2003! Na vnitřní straně obalu najdete i skryté věnování. Geniální.

VLASTA REDL - PECKY TÉMĚŘ VŠECKY

Do třetice zůstávám doma na Moravě. Hudební krása může být i přemýšlivá a navíc působící lehce jako by snadno …vylézt do korun a nechat se houpat…

HAYSEED DIXIE - A HILLBILLY TRIBUTE TO AC/DC

Tak a jdeme na nezábavnější CD. Asi ne pro všechny známá jižanská kapela. Jejich předělávky veleslavných AC/DC jsou naprosto mimořádný a kdo tyhle blázny viděl na vlastní oči a uši, potvrdí , že je to zážitek opravdu neopakovatelný.

AC/DC - HIGWAY TO HELL, AC/DC - BACK IN BLACK

Tady jsem na vážkách , těžké rozhodování kterou z těch dvou palcek vybrat tak, tedy na konec obě - pocta pro Bona Scotta a klobouk dolů před Brianem Johnsonem!

PATTI SMITH - TWELVE

No a jsme u největší hudební lahůdky, možná je škoda jí poslouchat v autě. Neuvěřitelně vystavěné nahrávky třeba Smells Like Teen Spirit od NIRVANA, ale tohle CD nemá cenu dál komentovat. Prostě jenom poslouchejte.

LUCKY 4 - BEZ NÁZVU

Velká škoda , že tohle CD nemá název, ale hlavně škoda převeliká nemá ani pokračování. Tahle partička ze Strakonic-to byl mazec na entou.

Přírůstek na konec

Sem se pokusím dávat alespoň jednou za měsíc novinku která stojí za poslech.

ČECHOMOR - STALO SA ŽIVĚ

Kapela Čechomor má v ruce klíče k pokladům lidové hudb. Mezi čtrnásti skladbami této desky je skutečnou lahůdkou vystoupení irského Iarla Ó ionáird z Afro Sound Systemu. Při tracku č.9 (Zločin) vám díky zvláštnímu zabarvení hlasu, v pozitivním slova smyslu, mráz po zádech nepřeběhne jen jednou.

NARTTU - LIVE 2009

Stejně jako LUCKY 4 kapela z jihočeské rockové líhně, tentokrát z Prachatic. Fajn - dobrý a určitě je cítit, že ze srdce! Tak držím palce.


Galerie fotek

Poslední aktualizace: 21. února 2017 22:41:56